четвер, 28 червня 2018 р.

Конституція України із глибини віків до сьогодення

         28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 22 роки тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, правовою державою.
       Конституційні традиції, притаманні нашій державі з давніх-давен. Саме український народ першим у Європі створив Конституцію, яка відома під назвою"Конституція Пилипа Орлика"(1710 рік).
     Конституція України - це не лише Закон законів, це - ядро подальшого розвитку суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.
       В переддень Дня Конституції бібліотека разом із школою провела патріотичний диліжанс "Конституція України із глибини віків до сьогодення".В читальній залі бібліотеки зібралися читачі, щоб відсвяткувати День Конституції. Розпочала захід завідуюча бібліотекою Марія Смолінська. Бесіду  "Конституція України -  основний закон суспільства і держави" провела вчителька історії школи Карпа О.Я .Вона ознайомила   присутніх з історичними передумовами прийняття Основного Закону України. Ведучі Христина Петришин та Юля Приставська розповіли про конституційні традиції, притаманні нашій державі з давніх-давен .Проаналізували шлях , пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика  до прийняття нової Конституції  України. Закінчився захід літературно-музичною композицією "В моєму серці Україна", яку підготувала бібліотекар з учнями 1-го класу .В програмі звучали вірші та пісні про Україну. Завуч школи Семенович Л.М. подякувала організаторам за проведений захід. Вона наголосила, що любов до своєї країни - це не лише емоційні слова, це і знання історії, знання великих подій та постатей. Це розуміння патріотизму.
      Читачам була  організована книжкова виставка"Оберіг нашої державності", де читачаим була запропонована правознавча та історично-довідкова література.












пʼятниця, 22 червня 2018 р.

"Просвіта" - невгасимий смолоскип українців

   Пізнаючи історію рідного краю, пізнаємо самих себе. Бо ми - автохтони на предковій нашій землі, хоч нею упродовж багатьох століть володіли різні загарбники. І всі вони намагалися позбавити нас історичної пам'яті, розуміючи, що вона є каталізатором боротьби проти їхнього панування.
   Століття рабства і зневаги духовно покалічили наш народ. І те духовне каліцтво, параліч волі, невпевненість відтворюються на генному рівні. Тому дослідження історії рідного краю потрібні українцям як та духовна пожива, яка буде зміцнювати охлялий дух та знімати тавро з байдужнілих рабів, які не знають свого походження.
   Кому з українців на початку ХХст. не було знане Товариство "Просвіта"? Та "Просвіта", яка зайшла до всіх закутин українських осель, яка мала сильну ідею, яка ламала найтяжчі перепони.
 В цьому році минає 120 років утворення  Товариства "Просвіта" у селі Ракобовти. Воно було засноване 19 червня 1898 року. З нагоди цієї події у бібліотеці проведено годину історичної правди "Просвіта"- невгасимий смолоскип українців". В читальній залі бібліотеки зібралися користувачі різних вікових груп. Бібліотекар Марія Смолінська розповіла присутнім історію Товариства "Просвіта" села, ознайомила з видатними діячами "Просвіти". Також було проведено презентацію книги М Смолінської  "Історія Товариства "Просвіта" села Ракобовти"



Користувачі переглянули старі книги із бібліотеки Товариства "Просвіта" представлені на виставці "Просвіта" - невгасимий смолоскип українців".












  
             На заході також виступив священник о.Богдан Юрків.
      Товариство"Просвіта" відіграло велику роль  в розвитку української національної думки ХІХ - ХХ століття.

середа, 6 червня 2018 р.

Любов до рідної землі в своїх ділах не погаси

       5 червня відзначається Всесвітній день навколишнього середовища. Він покликаний привернути увагу світової спільноти до екологічних проблем та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор.
      В рамках відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у бібліотеці проведено екологічний турнір "Любов до рідної землі  в своїх ділах не погаси" Захід проводився з метою розширення і збагачення знань читачів-дітей про природу рідного краю, виховання дбайливого ставлення до всього живого.Бібліотекар звернула увагу присутніх на екологічний стан довкілля, наголосивши, що доля планети знаходиться в наших руках.
     Змагалися дві команди: "Флора" і "Фауна". У першому турі діти розповідали про правила поведінки в довкіллі.  Цікаві загадки про природні явища, тварин та рослини діти відгадували у другому турі під назвою "Загадки від Мудрої Сови" .У третьому турі "Вікторини" діти продемонстрували свої знання про дивовижний світ природи, а також дізналися багато нового та цікавого про тваринний і рослинний світ  Присутні з задоволенням переглянули книжкові видання природознавчої тематики.



пʼятниця, 1 червня 2018 р.

Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі

        У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне з найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії у листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу та оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
        День захисту дітей - це не тільки веселе свято для дітей,це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли здоровими, радісними і розумними, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали справжніми громадянами своєї країни. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.
        З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у бібліотеці проведено ігрову карусель "Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі".Бібліотекар Марія Смолінська коротко розповіла присутнім про історію та значення свята, проінформувала юних читачів бібліотеки про їхні права, визначені Конвенцією ООН.
        Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах, відгадували загадки.У театралізованих дійствах було включено засоби активації дитячої аудиторії, зокрема такі як: загадки з хоровими відповідями, рухливі ігри.
       Завершилося свято виступом лялькового театру "Казкарик".Діти подивилися лялькову виставу "Котик і півник" під час якої поринули у чарівний світ української казки.
       Всі учасники заходу отримали невеличкі сувеніри.











Іван Огієнко - подвижник українського відродження

15 січня минає 140 років від дня народження Івана Огієнка - політичного, громадського та церковного діяча, історика церкви, педагога, мініст...