Потреба розвитку духовності, зокрема толерантного ставлення людини до свого оточення, стала у наш час актуальною. Важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільності, керуючись принципами толерантності.
Досить важливо з розумінням, толерантно ставитися до поглядів, переконань, думок, традицій інших людей. Толентність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві.
У Ракобовтівській сільській бібліотеці до Міжнародного дня толерантності оформлено книжкову виставку "Толерантна громада - шлях до розвитку". Виставку складено за такими розділами: "Ось вам, заповідь моя", "На засадах християнської моралі" , "Толерантність - дорога до миру і співпраці", "Толерантність в художній літературі". Адже книга є найважливішим засобом залучення користувачів до загальнолюдських цінностей, джерелом формування толерантних якостей особистості.
Разом із місцевою школою проведено літературну подорож "Толерантність - у казковому світі В. Сухомлинського". Читання казок В. Сухомлинського набула неабиякої актуальності. Його казки - це тепле спілкування, котрого нам так бракує в цьому світі, котре здатне розтопити скуте льодом серце. . вони зароджують у дитячих душах високі, такі необхідні сьогодні й для дорослих, моральні, гуманні почуття - любов до батьків, рідних, країни, світу в цілому.
Метою заходу було пояснити школярам, що таке толерантність, розказати про її складові, ознайомити із казками В. Сухомлинського. Діти дізналися про історію виникнення терміну "толерантність", про значення цього терміну і зміст який він несе.Бібліотекар ознайомила присутніх з такими творами В.Сухомлинського як "Образливе слово","Сьома дочка", "Протоптали стежку", "Камінь". Завдяки проведеному заходу, присутні зрозуміли, що хоча в кожного з них є свій стиль, манера спілкування, мислення, вони мають притримуватись норм спільного життя і було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність.
Діти зробили висновок, що бути толерантним значить поважати інших, незважаючи на розбіжності, цінувати в кожній людині особистість, поважати її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з їхніми.
Немає коментарів:
Дописати коментар