пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Літературна майстерня сміху дідуся Кенира

         Літературну майстерню сміху дідуся Кенира присвячену 190-річчю від дня народження видатного українського поета-байкаря Л.І.Глібова проведено з учнями-читачами 1-4 класів місцевої школи сільським бібліотекарем М. Смолінською.
         Метою заходу було розкрити перед читачами неповторний світ творчості Л.Глібова, поглибити знання про його творчість, виховувати прекрасні людські риси.
         Під час заходу діти торкнулися найніжніших струн поетичного слова поета, заглянувши до його літературної майстерні. Саме тут він творив свої славнозвісні байки, вірші для дітей, що навчають нас високої духовності. найвищих моральних цінностей.
         У віршах для дітей ми знаходимо щасливий сміх дітвори, радість. Його загадки, акровірші розвивають мислення у дітей.
          Діти заглянули у світлицю поета, побували в гостях у дідуся Кенира, напилися води з його цілющого джерела(саме під псевдонімом "Дідусь Кенир" Л. Глібову працювалося легко і плідно),. Адже жанровий діапазон творів поета досить широкий: окрім байок - ліричні вірші і вірші для дітей, п'єси, казки, нариси, оповідання, статті, театральні рецензії.. Він написав понад 50 віршованих загадок, жартівливих пісеньок та акровіршів.
         Діти також ознайомилися з крилатими висловами Л.Глібова, відгадували кросворд "Дідусь Кенир-незнайомець".
         Після цього було проведено невеличкий конкурс на кращого Сміхотвора літературної майстерні. Поки бажаючі маленькі сміхотвори готували загадки інші діти читали вірші та байки Л.Глібова.
        На закінчення заходу було підведено підсумок конкурсу та названо кращих сміхотворів. Ними стали Зоряна Чорна (4 кл), Анастасія Карпа (3 кл), Святослав  Кондюх (2 кл). Діти були нагородженні символічною медаллю "Кращий Сміхотвор  літературної майстерні дідуся Кенира".
       В рамках заходу читачам було презентовано книжкову виставку "В байках і ліриці живе його душа".
       Від покоління до покоління, немов скарби переходять його чудові твори. Увібравши в себе народну мудрість, чесноти і мораль вони постають своєрідним містком, який поєднює сучасне, минуле і майбутнє. В них ми знаходимо відповідь на ключове для людської сутності питання : як можна і не можна чинити.
      Читаймо, насолоджуймось і переймаймо закладену в його творах глибинну мудрість.










Немає коментарів:

Дописати коментар

Іван Огієнко - подвижник українського відродження

15 січня минає 140 років від дня народження Івана Огієнка - політичного, громадського та церковного діяча, історика церкви, педагога, мініст...